Aktuality

Neděle, 02. listopad 2014:

Kávové nápoje pro zahřátí

Irská káva, námořnické caffé latte aj. Kávové nápoje, které skvěle chutnají a navíc zahřejí. Recepty nejsou složité a nápoje si každý může jednoduše připravit doma.

..více

Pondělí, 27. říjen 2014:

Docent Kohout vystoupil na "kávové" tiskové konferenci

Doc. MUDr. Pavel Kohout, PhD. vystoupil 23. 10. 2014 na tiskové konferenci Fóra zdravé výživy. Tématem jeho sdělení bylo "Jak káva prospívá našemu zdraví".

..více

Napsali o nás

Čtvrtek, 20. listopad 2014:

zdraviamy.cz: Káva je zdravá, potvrzuje docent Pavel Kohout.

Káva je zdravá, potvrzuje docent Pavel Kohout a jak ji správně připravit, poradí Adam Neubauer, barista.

..více

Baristé z celého světa chtějí do Vídně!

Baristé z celého světa chtějí do Vídně

23.4. 2012 | V půli června tohoto roku se ve Vídni uskuteční akce SCAE WORLD OF COFFEE. Na ni se chtějí dostat baristé z celého světa. A snaží se opravdu hodně! Jednou z variant, jak se na prestižní soutěž dostat, je zvítězit v národním nominačním kole. Druhou možností je soutěžit na internetové stránce www.sendmetovienna.com (SM2V, v překladu pošlete mě do Vídně) o možnost utkat se s těmi nejlepšími světovými baristy. A právě na tomto fóru se soutěží doslova do poslední kapky kávy o přízeň laického i odborného publika. Osmi soutěžícím vítězství přinese účast na World Barista Championship ve Vídni.

Z možnosti zúčastnit se světového šampionátu  baristů ve Vídni se na internetu stala show. Všichni baristé, kteří neprošli národními nominačními koly, nebo je tento byrokratický postup jednoduše nebaví, se snaží do Vídně dostat díky výhře na webu sendmetovienna.com (SM2V). Popularizaci kávového světa a umění baristů se zde meze nekladou. Každý účastník vnáší do soutěže vlastní témata, prezentuje svůj kavárenský svět a snaží se všemožně zaujmout. Pro zámořské baristy se zjevně jedná o velmi atraktivní akci, pro kterou neváhají mobilizovat veškeré svoje síly. Není se čemu divit - výstava World of Coffee ve Vídni je největší světovou událostí letošního roku ve světě kávy. Představí se tu více jak 150 vystavovatelů z řad předních světových hráčů na trhu kávy a 4 dny budou probíhat různé soutěže, mezi nimi i soutěž o nejlepšího baristu. Kdo zvítězí, ten si odnese titul nejlepšího baristy na světě. Kromě této mety přináší vítězství i jiné benefity, jako třeba nabídky zaměstnání v těch nejlepších kavárnách.

Ale aby se baristé na soutěž do Vídně skutečně nominovali, tak musí nasbírat co nejvíce hlasů na zmíněné internetové stránce. Mají možnost získávat i extra body za splnění některých úkolů, které organizátoři akce pro účastníky přichystali. Příkladně se jedná o co největší počet obsloužených klientů kavárny během pěti minut, přičemž barista obsluhuje v kostýmu a hovoří mexickým dialektem. Zdá se vám to bláznivé? Možná ano - ale princip je jednoduchý: jde o to zaujmout.

Hlavní cenou v soutěži jsou tři noci v hotelu ve Vídni pro dvě osoby, dvě zpáteční letenky, možnost nahlédnout do zákulisí světového šampionátu, nebo VIP vstupenky na exkluzivní party. Je tedy o co hrát!

A pokud si myslíte, že celá akce Send Me To Vienna je šancí jen pro „lidi za kávovarem", tak se nenechte mýlit. I jako hlasující máte šanci na výhru. Pro jednoho z hlasujících je připraven šek v hodnotě 1000 USD!

My v Institutu kávy si myslíme, že se akci World of Coffee vyplatí navštívit i tehdy, pokud pojedete tak říkajíc „na vlastní pěst". Uvidíte to nejlepší ze světa kávy, představí se Vám světoví mistři Latte Art a nabažíte se kávových specialit. Nezapomeňte si tedy vyhradit čas na kávu ve dnech 12. až 15. června. Nashledanou ve Vídni!

Zdroj obrázku: www.sendmetovienna.com