Aktuality

Neděle, 02. listopad 2014:

Kávové nápoje pro zahřátí

Irská káva, námořnické caffé latte aj. Kávové nápoje, které skvěle chutnají a navíc zahřejí. Recepty nejsou složité a nápoje si každý může jednoduše připravit doma.

..více

Pondělí, 27. říjen 2014:

Docent Kohout vystoupil na "kávové" tiskové konferenci

Doc. MUDr. Pavel Kohout, PhD. vystoupil 23. 10. 2014 na tiskové konferenci Fóra zdravé výživy. Tématem jeho sdělení bylo "Jak káva prospívá našemu zdraví".

..více

Napsali o nás

Čtvrtek, 20. listopad 2014:

zdraviamy.cz: Káva je zdravá, potvrzuje docent Pavel Kohout.

Káva je zdravá, potvrzuje docent Pavel Kohout a jak ji správně připravit, poradí Adam Neubauer, barista.

..více

Čtyři hrnky kávy denně mohou ženy ochránit před depresí

tyři hrnky kávy denně mohou ženy ochránit před depresí

13.10. 2011 | Pravidelná konzumace kávy může pro ženu znamenat o 20 procent nižší riziko, že se u ní projeví deprese. Tvrdí to američtí vědci na základě více než deset let trvajícího výzkumu. Tým profesora Alberta Ascheria z Harvardovy university pozoroval více jak 50-tisíc žen v průměrném věku 63 let. Ženy rozdělili do skupin podle toho, kolik kávy a jak často pily předešlých 14 let. Ty následně sledovali deset let. 

"Zjistili jsme, že u těchto žen, které pravidelně pily čtyři a více hrnků kávy za den, se snížilo riziko vyvinutí deprese o 20 procent naproti těm, co pily kávu jenom občas nebo vůbec," konstatoval Ascherio. Obdobný výzkum z Finska poukazuje na nižší riziko sebevražd u mužských milovníků kávy.