Aktuality

Neděle, 02. listopad 2014:

Kávové nápoje pro zahřátí

Irská káva, námořnické caffé latte aj. Kávové nápoje, které skvěle chutnají a navíc zahřejí. Recepty nejsou složité a nápoje si každý může jednoduše připravit doma.

..více

Pondělí, 27. říjen 2014:

Docent Kohout vystoupil na "kávové" tiskové konferenci

Doc. MUDr. Pavel Kohout, PhD. vystoupil 23. 10. 2014 na tiskové konferenci Fóra zdravé výživy. Tématem jeho sdělení bylo "Jak káva prospívá našemu zdraví".

..více

Napsali o nás

Čtvrtek, 20. listopad 2014:

zdraviamy.cz: Káva je zdravá, potvrzuje docent Pavel Kohout.

Káva je zdravá, potvrzuje docent Pavel Kohout a jak ji správně připravit, poradí Adam Neubauer, barista.

..více

International Coffee Organization je novým partnerem Institutu

Už jste navštívili Muzeum kávy

1.6. 2010 | Institut kávy, jehož garanty jsou renomovaní lékaři a tuzemští odborníci z různých oborů, navázal spolupráci s přední mezinárodní organizací International Coffee Organization (ICO).

ICO byla založena v roce 1963 v Londýně a téměř 40 let se věnuje mnoha aktivitám spojených s kávou. V současnosti má již 77 členských zemí. Patří mezi ně jednak ty státy, které kávu produkují, ale také i ty, které jsou předními konzumenty tohoto nápoje, který patří na světě vůbec k nejoblíbenějším.

Mezi nejzajímavější aktivity ICO patří pořádání světových kongresů, workshopů o kávě a především zajišťování statistik a studií týkající se trhu s kávou.  Novinky o spotřebě, světové produkci i o oblíbenosti tohoto nápoje tak bude Institut kávy mj. nově čerpat i z webových stránek této světové organizace. Další informace je možno nalézt na www.ico.org.