Aktuality

Neděle, 02. listopad 2014:

Kávové nápoje pro zahřátí

Irská káva, námořnické caffé latte aj. Kávové nápoje, které skvěle chutnají a navíc zahřejí. Recepty nejsou složité a nápoje si každý může jednoduše připravit doma.

..více

Pondělí, 27. říjen 2014:

Docent Kohout vystoupil na "kávové" tiskové konferenci

Doc. MUDr. Pavel Kohout, PhD. vystoupil 23. 10. 2014 na tiskové konferenci Fóra zdravé výživy. Tématem jeho sdělení bylo "Jak káva prospívá našemu zdraví".

..více

Napsali o nás

Čtvrtek, 20. listopad 2014:

zdraviamy.cz: Káva je zdravá, potvrzuje docent Pavel Kohout.

Káva je zdravá, potvrzuje docent Pavel Kohout a jak ji správně připravit, poradí Adam Neubauer, barista.

..více

Jak má chutnat káva

Jak má chutnat káva

14.11. 2011 | Reportáž o tom, jak se degustuje káva s označením Fair Trade, nás zavede do ne příliš známého světa kávy v Peru. Porotci zde tento druh kávy hodnotí v deseti kategoriích, jako je vůně, čistota, kyselost, sytost a chuť. 

Díky nezbytné metodě srkání se posuzuje i zbytková chuť po vyplivnutí doušku, stabilita chuti mezi jednotlivými šálky, vyváženost chuti a vůně, sladkost a celkový dojem. Na základě výsledků dokážou degustátoři doporučit změny ve zpracování kávových bobů. I kritika je tak pro dodavatele kávy pozitivní - vždy totiž následuje doporučení, a tedy cesta ke zlepšení, vyšší kvalitě a tím i možnosti prodávat za vyšší cenu. Více na http://www.recepty.cz/clanek/ingredience/jak-ma-chutnat-kava-171