Aktuality

Neděle, 02. listopad 2014:

Kávové nápoje pro zahřátí

Irská káva, námořnické caffé latte aj. Kávové nápoje, které skvěle chutnají a navíc zahřejí. Recepty nejsou složité a nápoje si každý může jednoduše připravit doma.

..více

Pondělí, 27. říjen 2014:

Docent Kohout vystoupil na "kávové" tiskové konferenci

Doc. MUDr. Pavel Kohout, PhD. vystoupil 23. 10. 2014 na tiskové konferenci Fóra zdravé výživy. Tématem jeho sdělení bylo "Jak káva prospívá našemu zdraví".

..více

Napsali o nás

Čtvrtek, 20. listopad 2014:

zdraviamy.cz: Káva je zdravá, potvrzuje docent Pavel Kohout.

Káva je zdravá, potvrzuje docent Pavel Kohout a jak ji správně připravit, poradí Adam Neubauer, barista.

..více

Káva a naše srdce

Káva a naše srdce

20.2. 2012 | V knize Heart 411- The Only Guide To Heart Health You´ll Ever Need se američtí lékaři zamýšlí nad působením kávy na lidské srdce.

Američtí lékaři Dr. Marc Gillinov a Dr. Steven Nissen ve své knize „Jediná příručka o srdci, kterou kdy budete potřebovat" přináší pro řadu konzumentů kávy zásadní informaci: pití kávy neškodí našemu srdci!

 
Kniha mimo jiné referuje o tom, že pití filtrované či rozpustné kávy nemá na lidské srdce negativní vliv. Káva sice krátkodobě může zvýšit krevní tlak, ale dlouhodobě tento efekt nemá. Navíc - dva šálky kávy denně přispívají k uvolnění tepen.


Pokud máte vysoký krevní tlak a rádi pijete kávu, tak vězte, že konzumace kávy nezpůsobuje srdeční choroby a že může být součástí výživy prospěšné vašemu srdci. Samozřejmě platí „všeho s mírou".

Co tedy autoři doporučují pít? Čaj, nebo kávu? V knize zmiňují, že oba nápoje mohou srdce a srdeční aktivitu pozitivně ovlivňovat. Nejlepší tedy je vybrat si svůj nápoj na základě vlastních chuťových preferencí. Dobré je vyhnout se snad jen nefiltrované kávě, která zvyšuje hladinu cholesterolu. A pokud musíte svoji oblíbenou kávu doslazovat či dochutit smetanou, použijte nízkokalorická dochucovadla.


Celý text o působení kávy na lidské srdce si v anglickém jazyce můžete přečíst zde.