Aktuality

Neděle, 02. listopad 2014:

Kávové nápoje pro zahřátí

Irská káva, námořnické caffé latte aj. Kávové nápoje, které skvěle chutnají a navíc zahřejí. Recepty nejsou složité a nápoje si každý může jednoduše připravit doma.

..více

Pondělí, 27. říjen 2014:

Docent Kohout vystoupil na "kávové" tiskové konferenci

Doc. MUDr. Pavel Kohout, PhD. vystoupil 23. 10. 2014 na tiskové konferenci Fóra zdravé výživy. Tématem jeho sdělení bylo "Jak káva prospívá našemu zdraví".

..více

Napsali o nás

Čtvrtek, 20. listopad 2014:

zdraviamy.cz: Káva je zdravá, potvrzuje docent Pavel Kohout.

Káva je zdravá, potvrzuje docent Pavel Kohout a jak ji správně připravit, poradí Adam Neubauer, barista.

..více

Milovníci kávy mají vlastní ples ve Vídni

Milovníci kávy mají vlastní ples ve Vídni

27.2. 2012 | I s kávou se dá plesat. Pokud nevěříte, vydejte se příští rok na začátku února do Vídně a přesvědčíte se na vlastní oči.

Motto letošního Plesu milovníků kávy, který se konal ve vídeňském Hofburgu, znělo Vídeňská káva. Vydařená směs. Tato akce letos slavila svoje „půlkulatiny" a jako obvykle ples dostál svojí pověsti tradiční, elegantní a pohodlné akce. Tohoto již 55. ročníku jednoho z největších vídeňských plesů se zúčastnilo více jak 5500 hostů, mezi nimiž byla řada nejvýznamnějších osobností Rakouska i pestrá paleta zahraničních návštěvníků. Pro mnoho Rakušanů je Ples milovníků kávy vrcholem každoroční plesové sezóny. Jak by také ne - Vídeň je kávou a kavárenskou kulturou proslulá a akce se k ní perfektně hodí.
My v Institutu kávy jsme toho názoru, že by nebylo od věci takový ples uspořádat i v Praze a Bratislavě. Než se tak stane, tak doporučujeme navštívit 56. ročník plesu ve Vídni, který se bude konat počátkem února 2013. Více informací o akci naleznete zde.

 

Zdroj obrázku: http://trademark.markify.com/trademarks/ctm/ball_wiener_kaffeesieder/006512933