Aktuality

Neděle, 02. listopad 2014:

Kávové nápoje pro zahřátí

Irská káva, námořnické caffé latte aj. Kávové nápoje, které skvěle chutnají a navíc zahřejí. Recepty nejsou složité a nápoje si každý může jednoduše připravit doma.

..více

Pondělí, 27. říjen 2014:

Docent Kohout vystoupil na "kávové" tiskové konferenci

Doc. MUDr. Pavel Kohout, PhD. vystoupil 23. 10. 2014 na tiskové konferenci Fóra zdravé výživy. Tématem jeho sdělení bylo "Jak káva prospívá našemu zdraví".

..více

Napsali o nás

Čtvrtek, 20. listopad 2014:

zdraviamy.cz: Káva je zdravá, potvrzuje docent Pavel Kohout.

Káva je zdravá, potvrzuje docent Pavel Kohout a jak ji správně připravit, poradí Adam Neubauer, barista.

..více

Osvěžující novinka: kávové pivo

kava_170x131

8.6. 2012 | V poslední době se na českém trhu objevila řada nových příchutí piva. Citron, pomeranč, nebo třeba brusinka. Ale co byste řekli na kávové pivo? Přijde vám to nemožné? Tak v tom případě vám doporučujeme tuto lahůdku ochutnat. Chuť kávy a piva je totiž u českých pivních speciálů skvěle propojena a výsledek je nad očekávání chutný.

V poslední době se český trh s pivem změnil. Do Čech jako by vtrhla revoluce a najednou se zákazníkům nabízí piva s příchutí citronu, pomeranče, nebo brusinek. Jedná se o radlery. Výraz i samotná myšlenka spojení piva s ovocnou příchutí je Čechům a Slovákům nejznámější z okolních, německy mluvících zemí, kde má dlouholetou tradici. Jenže kdo by se spokojil s pouhým kopírováním nápadu sousedů? Češi a Slováci jsou přeci mistři ve vynalézavosti! Citrusové kombinace nejsou žádným překvapením. Ale co říkáte na kávové pivo? Že je to už trochu moc? Jistě, tradiční český či slovenský pivař bude vždy tvrdit, že pivo se s ničím míchat nemá. Ovšem pro Institut kávy bylo přímo výzvou vyzkoušet zajímavou novinku, která v sobě kombinuje chuť kávy a piva. Ochutnali jsme několik pivních speciálů s kávovou příchutí a musíme uznat, že jde o příjemný a chuťově velmi zajímavý zážitek. Českým sládkům se povedlo skvěle propojit typickou chuť kávy se silným pivem (až 6 % alkoholu). Podle restauratérů a kavárníků, kteří mají toto pivo v nabídce, se jedná o oblíbený nápoj experimentátorů a také žen. Kávovému speciálu se tedy na trhu daří.
Proto pokud naleznete v nabídce svojí oblíbené restaurace, hospůdky, nebo kavárny též kávové pivo, tak určitě neváhejte ochutnat. Vyplatí se to!

Na závěr malé připomenutí: po konzumaci kávového piva neřiďte a tento nápoj konzumujte v malých dávkách.