Aktuality

Neděle, 02. listopad 2014:

Kávové nápoje pro zahřátí

Irská káva, námořnické caffé latte aj. Kávové nápoje, které skvěle chutnají a navíc zahřejí. Recepty nejsou složité a nápoje si každý může jednoduše připravit doma.

..více

Pondělí, 27. říjen 2014:

Docent Kohout vystoupil na "kávové" tiskové konferenci

Doc. MUDr. Pavel Kohout, PhD. vystoupil 23. 10. 2014 na tiskové konferenci Fóra zdravé výživy. Tématem jeho sdělení bylo "Jak káva prospívá našemu zdraví".

..více

Napsali o nás

Čtvrtek, 20. listopad 2014:

zdraviamy.cz: Káva je zdravá, potvrzuje docent Pavel Kohout.

Káva je zdravá, potvrzuje docent Pavel Kohout a jak ji správně připravit, poradí Adam Neubauer, barista.

..více

Výstava KÁVA v zahradě

Už jste navštívili Muzeum kávy

21.8. 2010 | V prostorách trojské Botanické zahrady hl. města Prahy je až do 29. 8. denně od 9 - 19 hodin zpřístupněna veřejnosti výstava o kávě. Nápoji, který pije více než třetina obyvatelstva na celém světě. Výstava s příznačným názvem KÁVA byla uskutečněna za laskavé spolupráce pana Miloše Kotrby, vášnivého kávového sběratele.

Návštěvníci se dozvědí zajímavosti o rostlině, pěstování kávovníku v domácích podmínkách, na plantážích a o zpracování kávových zrnek. Jsou připraveny i střípky z historie přípravy kávy. Účinky a příjemná chuť kávy jsou sice známé už přes 2 000 let, ale vědci a lékaři stále objevují tajemství a zázračné látky, které pomáhají lidskému organismu zmírňovat některé nemoci.

Více informací na: www.botanicka.cz