Aktuality

Neděle, 02. listopad 2014:

Kávové nápoje pro zahřátí

Irská káva, námořnické caffé latte aj. Kávové nápoje, které skvěle chutnají a navíc zahřejí. Recepty nejsou složité a nápoje si každý může jednoduše připravit doma.

..více

Pondělí, 27. říjen 2014:

Docent Kohout vystoupil na "kávové" tiskové konferenci

Doc. MUDr. Pavel Kohout, PhD. vystoupil 23. 10. 2014 na tiskové konferenci Fóra zdravé výživy. Tématem jeho sdělení bylo "Jak káva prospívá našemu zdraví".

..více

Napsali o nás

Čtvrtek, 20. listopad 2014:

zdraviamy.cz: Káva je zdravá, potvrzuje docent Pavel Kohout.

Káva je zdravá, potvrzuje docent Pavel Kohout a jak ji správně připravit, poradí Adam Neubauer, barista.

..více

Garanti

 Doc. MUDr. Pavel Kohout, PhD.Doc. MUDr. Pavel Kohout, PhD., gastroenterolog a nutricionista

 

Od roku 2002 je vedoucím metabolické JIP II. interní kliniky a Centra výživy Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze. Zabývá se gastroenterologií, idiopatickými střevními záněty, celiakií, ovlivněním střevní mikroflóry. Je předním tuzemským nutricionistou – zabývá se léčebnou výživou včetně domácí umělé výživy, aplikací perkutánní endoskopické gastrostomie. Kromě svých lékařských činností také učí na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy a zabývá se výzkumem střevní propustnosti, idiopatických střevních zánětů a aplikací umělé výživy.

 

Vzdělání, odborná praxe a publikační činnost:

- 1980–1986 studium na FVL UK v Praze.
- 1992–2002 vedoucí pracovník Metabolické kliniky FN v Hradci Králové.
- Je autorem několika publikací v oblasti gastroenterologie, umělé výživy a také tří monografií. 

MUDr. Peter MinárikMUDr. Peter Minárik

Od roku 2003 je gastroenterologem v Onkologickém ústavu sv. Alžběty v Bratislavě. Od téhož roku poskytuje v Bratislavě poradensko-konzultační činnost v ONLIFE Centru zdravia a výživy/poradna pro obezitu, výživu a zdravý životní styl. Při každodenní práci s pacienty klade důraz na edukaci, motivaci, behaviorální intervenci a  systematickou kontrolu. Kromě gastroenterologie se posledních osm let věnuje také problematice praktického managementu obezity a vztahu zdravé výživy k prevenci civilizačních chorob, zejména  onkologických onemocnění. Konzultační činnost vykonává jak formou individuálního poradenství pro pacienty, tak i organizováním odborných seminářů, školení a kurzů pro kolektivy.  

Vzdělání a odborná praxe:

1976–1982 studium na Lékařské fakultě Univerzity Komenského (LF UK) v Bratislavě.  Atestace v oboru interní medicína (1986), geriatrie (1989) a gastroenterologie (1993).
Dlouholetá praxe v několika nemocničních zařízeních v Bratislavě (ve Fakultní nemocnici v Bratislavě-Kramářích (1982–1990), v Národním ústavu tuberkulózy a respiračních chorob v Podunajských Biskupicích (1990–1993) a v Železniční nemocnici s poliklinikou (1990–2003).